Menő menza

Projekt címe: Menő menza a Zempléni Általános Iskolában

Támogató: Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program

Azonosító: EFOP-1.8.5-17-2017-00300

Futamidő: 2018.07.01 – 2020.06.30.

Támogatás összege: 15.448.609 Ft (támogatás mértéke: 100%)

Célterület: Bodrogolaszi (Zempléni Általános Iskola)

A projekt célja, hogy iskolánk tanulói és az őket körülvevő környezetben élők szokásait az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának biztosításával egy egészségtudatosabb életvitel kialakításának útjára vezessük, ezáltal csökkentve a táplálkozással kapcsolatos megbetegedések arányát mind a tanulók és családjaik, mind a település lakosságának körében.

Ezen célunk elérése érdekében a tanulók az elméleti ismeretek elsajátítása mellett számtalan gyakorlati jellegű foglalkozáson is részt vesznek, kezdve az egészséges alapanyagok megismerésétől egészen az egyes egészséges ételek, élelmiszerek elkészítéséig (pl. egészségklub, főzőverseny). A projekt keretében fejlesztésre kerülő konyha és annak infrastruktúrája teremti meg annak a feltételét, hogy ezen folyamatok megfelelő körülmények között elindulhassanak, és a program időtartalmán túlmenően hosszú távon hátterét tudják biztosítani az egészségtudatos szemléletformálásnak, ismeretátadásnak.